زندگی آرام ما

اینجا جایی هست که من می خوام از خاطراتم بگم و از تجربیات شما دوستان استفاده کنم.
 
من و آموخته های هنری جدیدم
ساعت ٩:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۱۸  
من کاشت ناخن و مانیکور و پدیکور رو یاد گرفتم فقط مونده طراحی و فرنچ روی ناخن که اون رو هم تا آخر هفته کامل یاد می گیرم . می دونید خیلی کلاس خوبی بود به خصوص برای من که اصلا به ناخن هام توجه نمی کنم و چون در بچگی مدت مدیدی به امر شریف خوردن ناخن اشتغال داشتم ناخن هام خیلی سست شده و انگشتهام هم زشت شده البته فقط دستام اینجوریه پاهام رو نخوردم!!!!!!!!!!

مانیکور و پدیکور خیلی راحته ابزار و وسایلش هم در دسترس هستش هم زیاد گرون نیست .

 وسایل لازم برای مانیکور و پدیکور : 1-     ظرف مانیکور2-     ناخن گیر3-     انبر گوشت گیر4-     قاشقک5-     الکل6-     کرم نرم کننده دست7-     بتادین8-     سوهان اسفنجی9-     نرم کننده موی سر10-  آب ولرم11-  حوله12-  پنبه 

 روش انجام کار :

روش انجام کار هم خیلی راحت هست . اول آب ولرم رو با الکل و یک کم نرم کننده موی سر و بتادین داخل ظرف مانیکور می ریزیم و انگشت های دست رو به مدت 10 دقیقه توی اون میزاریم . برای پدیکور هم همین کار رو انجام میدیم فقط به جای ظرف مانیکور از تشت استفاده می کنیم و به جای 10 دقیقه چون پوست پا سفت هست باید 20 دقیقه توی این محلول قرار بگیره.بعد دست رو لای حوله میزاریم و با فشار آروم دست دیگه خشکش می کنیم و ابزار و وسایل رو با پنبه و الکل ضد عفونی می کنیم و با قاشقک گوشت و پوست کنار ناخن ها رو بالا میزنیم و با انبر گوشت گیر به آرومی پوست ها و گوشت اضافه و مرده رو می گیریم فقط مواظب باشد که زخم نشه چون خونش خیلی سخت بند میاد .بعد ناخن ها رو به اندازه دلخواه کوتاه کرده و سرش رو سوهان می زنیم ( میشه به جای استفاده از ناخن گیر با سوهان ناخن رو به اندازه دلخواه برسونیم ) .بعد با کرم نرم کننده دست و ناخن ها رو ماساز میدیم این کار به دست آرامش میده . فقط اگه ناخن ها را مانیکور یا پدیکور کردید دست به این کار عادت می کنه و باید هر دو هفته این کار رو بکنید .پیشنهاد می کنم روی دست آقای همسر تمرین کنید تا هم خودتون بهتر یاد بگیرید هم آقای همسر هم یاد بگیره برای شما انجام بده .